Vėžys yra viena iš pagrindinių vyresnių nei 10 metų gyvūnų mirties priežasčių. Visgi, veterinarų atlikti tyrimai rodo, jog laiku atliktas auglių šalinimas šunims, katėms ar kitiems augintiniams gali sustabdyti ligos plitimą ir padėti išgydyti didžiąją dalį vėžio atvejų. Kauno gyvūnų gerovės namuose „Nojus“ įsikūrusi veterinarijos klinika ir jos specialistai yra pasiruošusi atlikti reikalingas veterinarines operacijas, o turima aukščiausio lygio technika leidžia tikėtis geriausių rezultatų, kuomet atliekamas auglių šalinimas šunims, katėms ar kitiems augintiniams bei kitos chirurginės operacijos.

Kas yra vėžys?

Vėžys – tai pakitusių ir neribotai besidauginančių ląstelių sankaupa. Pagal jo įtaką organizmui yra išskiriami dviejų tipų augliai – gerybiniai bei piktybiniai. Pastarieji yra agresyvūs ir keturkojo gyvybei pavojingi navikai, kurie sėja vėžines ląsteles į kitas kūno dalis.

Tiesa,  didelis procentas auglių yra gerybiniai. Visgi, jei užčiuopėte keistą darinį ant augintinio odos, svarbu kuo greičiau nustatyti kokio tipo tai yra darinys. Ištyrus darinį ir atlikus šalinimo chirurginę operaciją bus sumažinta rizika vėžio vystymuisi augintinio organizme.

Navikų tipai

Gyvūnų Gerovės Namuose „Nojus“ – kvalifikuotos ir kokybiškos veterinarinės operacijos jūsų augintiniams

Gyvūnų Gerovės Namuose „Nojus“ – kvalifikuotos ir kokybiškos veterinarinės operacijos jūsų augintiniams

 • Putliųjų ląstelių navikai. Mastocitomomis dar vadinami navikai – tai vieni dažniausių navikų tipų, su kuriais tenka susidurti šunims. Ypač dažnai jie pasireiškia vyresnio amžiaus keturkojams. Jei kalbame apie šunis, atlikti tyrimai rodo, kad didesnė tikimybė susidurti su auglio šalinimu tenka bokseriams, retriveriams, mopsams, Bostono terjerams bei pitbulterjerams.
 • Lipomos. Tai dažniausiai gerybinis minkštųjų audinių navikas, sudarytas iš riebalinių ląstelių. Nors keturkojo veislė didelės įtakos lipomos pasireiškimui neturi, tačiau pastebima, jog šis navikas dažniau nustatomas patelėms. Nors, kaip buvo minėta, lipoma dažnu atveju yra gerybinis navikas, tačiau keturkojui ji gali kelti skausmą ir diskomfortą.
 • Osteosarkoma. Tai augintinio galūnėse susidarantis piktybinis kaulų navikas. Nors jis sudaro tik 3 procentus visų piktybinių navikų. Kalbant apie šunų auglius, osteosarkoma ypač dažnai pasireiškia labai dideliems šunims, sveriantiems daugiau nei 40 kg.
 • Limfoma. Apie šio limfinės sistemos piktybinio naviko atsiradimą išduoti gali skausmas ir patinimas pečių, kelių srityje arba po žandikauliu. Taip pat limfoma gali iššaukti tokius požymius kaip keturkojo apetito stoka, mieguistumas, kosulys.
 • Hemangiosarkoma. Tai paprastai blužnyje arba dešiniajame širdies prieširdyje aptinkamas navikas, tačiau šis darinys gali būti randamas bet kurioje gyvūno kūno vietoje. Tai gana dažnas, agresyvus ir piktybinis darinys, kuriam būtina veterinarinės chirurgijos operacija.
 • Papiloma. Dar kitaip karpa vadinama epidermio išauga dažniausiai aptinkama odoje arba gleivinėse. Nors įprastai papiloma – gerybinis navikas, tačiau laiku jos nepašalinus, vėliau papiloma gali virsti į piktybinį odos darinį.

Chirurginis navikų šalinimas

Veterinarijos klinikose priklausomai nuo auglio tipo yra taikomi keli gydymo būdai – chemoterapinis arba chirurginis.

Didžiausią įtaką šios veterinarinės chirurgijos operacijos sėkmei daro:

 • auglio tipas;
 • stadija, kurioje aptinkamas auglys;
 • veterinarų profesionalumas;

Gyvūnų vėžio simptomai

Kiekvienas vėžio atvejis yra skirtingas, todėl apie ligą  gali pranešti patys įvairiausi požymiai. Visgi, yra keletas labiausiai paplitusių simptomų, su kuriais susiduria didžioji dauguma vėžiu sergančių gyvūnų:

Laiku atliktas auglių šalinimas gali sustabdyti ligos plitimą

Laiku atliktas auglių šalinimas gali sustabdyti ligos plitimą

 • Dariniai ant odos;
 • Pilvo apimties padidėjimas;
 • Lėtai gyjančios žaizdos;
 • Staigus svorio kritimas;
 • Apetito stygius;
 • Kosulys ir pasunkėjęs kvėpavimas;
 • Letargija ir depresija;
 • Pakitę tuštinimosi įpročiai.

Visgi, svarbu atkreipti dėmesį, jog ankstyvojoje vėžio stadijoje šie simptomai gali būti nepastebimi. Dėl šios priežasties itin svarbu reguliari keturkojo sveikatos patikra veterinarijos klinikoje „Nojus“, kuri leidžia greitai išsiaiškinti ar Jūsų augintiniui reikalinga veterinarinė pagalba.

Kaip Kauno gyvūnų gerovės namų „Nojus“ veterinarijos klinikoje, atliekamas onkologinės ligos gydymas?

Dažniausiai taikomas gydymas – radikalus pašalinimas operacijos metu. Tiksliam auglio tipui nustatyti, chirurginės operacijos metu pašalinta ar paimta darinio dalis siunčiama į patologijos diagnostikos centrą. Tik gavus tyrimo rezultatus, galime pateikti tolimesnius gydymo planą.

Veterinarijos klinikoje „Nojus“

Ieškote patikimos veterinarijos klinikos, grįstos specialistų kompetencija, žiniomis bei rinkoje pažangiausia gydymo įranga? Onkologinių susirgimų gydymą atlikite Kauno gyvūnų gerovės namų „Nojus“ veterinarijos klinikoje!

Pasikonsultuoti, gauti atsakymą į aktualius klausimus ar rezervuoti laiką tyrimams galite spustelėję ČIA.

Taip pat, pamatyti kaip mums sekasi, galite sekdami mus Facebook ir Instagram socialiniuose tinkluose.

Veterinarijos klinika

Meilė gyvūnams – pagrindinė Gyvūnų Gerovės Namų „Nojus“ veterinarijos klinikos ir prieglaudos varomoji jėga