Sveikatos patikrinimas Gyvūnų Gerovės Namų „Nojus“ veterinarijos klinikoje

Sveikatos patikrinimas Gyvūnų Gerovės Namų „Nojus“ veterinarijos klinikoje

Specializuoti gyvūnų kraujo tyrimai – viena svarbiausių veterinarijos sričių, kuri atliekant sveikatos patikrinimą veterinarijos klinikoje atskleidžia jūsų augintinio sveikatos problemas ir leidžia tinkamai į jas reaguoti. Profilaktiškai atliekami veterinariniai tyrimai dar ankstyvojoje stadijoje leidžia diagnozuoti įvairias ligas ir susirgimus, pastebėti atsiradusį maisto medžiagų bei mikroelementų trūkumą ar net sekti augintinio gijimo procesą po ligų, susirgimų ar operacijų.

Gyvūnų kraujo tyrimai skirstomi į dvi grupes – morfologinius ir biocheminius. Kiekvieno iš šių tyrimų poreikį nustato veterinarijos gydytojas, atsižvelgdamas į augintinio savijautą, ligos istoriją, tyrimų periodiškumą ar kitus svarbius rodiklius.

 

Morfologiniai gyvūnų kraujo tyrimai

Morfologiniai gyvūnų kraujo tyrimai atliekami siekiant įvertinti augintinio kraujo sudėtį. Jų metu nustatomas eritrocitų, leukocitų, trombocitų kiekis, kiekvieno iš šių rodiklių tūris ir pasiskirstymas pagal rūšį. Morfologiniai gyvūnų kraujo tyrimai naudingi tuo, jog jų metu išryškėja ligos, uždegimai ar kitos patologijos, alerginės reakcijos ir netgi vėžiniai susirgimai. Dėl šios priežasties, net ir nepastebėjus aiškiai išreikštų augintinio sveikatos pakitimų, „Nojus“ veterinarų komanda rekomenduoja morfologinį kraujo tyrimą atlikti profilaktiškai.

Atlikus augintinio kraujo tyrimą ir pastebėjus eritrocitų, leukocitų, trombocitų ar kitų morfologinių rodiklių nuokrypį, gydytojas-veterinaras analizuoja rezultatus pagal diagnostinius kriterijus. Atitinkamai, vėliau skiriami papildomi veterinariniai tyrimai arba gydymas.

Biocheminiai gyvūnų kraujo tyrimai

Profilaktiškai atliekami gyvūnų kraujo tyrimai dar ankstyvojoje stadijoje leidžia diagnozuoti įvairias ligas

Profilaktiškai atliekami gyvūnų kraujo tyrimai dar ankstyvojoje stadijoje leidžia diagnozuoti įvairias ligas

Biocheminiai gyvūnų kraujo tyrimai atliekami tuomet, kai siekiama ištirti augintinių vidaus organų būklę. Tyrimas gali būti atliekamas tiek profilaktiškai, tiek pastebėjus galimus augintinio sveikatos sutrikimus, tiek stebint jo gijimo procesą.

Kaip išduoda tyrimo pavadinimas, jo metu pažangios įrangos pagalba itin tiksliai analizuojami cheminiai elementai, esantys augintinio kraujyje ir dalyvaujantys daugelyje gyvybinių procesų. Tyrimo metu išryškėjęs vienų ar kitų biocheminių rodiklių nuokrypis gali signalizuoti apie prasidedančius ar jau išsivysčiusius uždegimus, ligas ar susirgimus, medžiagų apykaitos sutrikimus bei atskirų vidaus organų pažeidimus.

Kaip ir morfologinių kraujo tyrimų atveju, „Nojus“ veterinarijos gydytojai biocheminį tyrimą augintiniams rekomenduoja atlikti profilaktiškai – 1 kartą per metus. Taip pat vos pastebėjus augintinio savijautos, elgsenos, mitybos pokyčius.

Kokią įranga naudoja Kauno gyvūnų gerovės namų „Nojus“ veterinarijos klinika atlikdama gyvūnų kraujo tyrimą?

Kraujo tyrimai atliekami naudojant naujos kartos Idexx  Catalyst One ir Idexx LaserCyte hematologinius analizatorius. Šie įrenginiai leidžia greitai ir kokybiškai atlikti ir analizuoti gautus tyrimų rezultatus. O analizatorių  pagalba galime atlikti tiek pilną kraujo tyrimą, tiek kelių kraujo elementų tyrimus.

Pažangiausi gyvūnų kraujo tyrimai veterinarijos klinikoje „Nojus“

Kraujo tyrimus atlikite Kauno gyvūnų gerovės namų „Nojus“ veterinarijos klinikoje! Kraujo tyrimams veterinarijos klinika naudoja tik rinkoje pažangiausią Idexx įrangą, o ja gautus rezultatus analizuoja mūsų veterinarijos gydytojai.

Pasikonsultuoti, gauti atsakymą į jums aktualius klausimus ar rezervuoti laiką galite spustelėję ČIA.

Taip pat, pamatyti kaip mums sekasi, galite sekdami mus Facebook ir Instagram socialiniuose tinkluose.

Meilė gyvūnams – pagrindinė Gyvūnų Gerovės Namų „Nojus“ veterinarijos klinikos ir prieglaudos varomoji jėga

Meilė gyvūnams – pagrindinė Gyvūnų Gerovės Namų „Nojus“ veterinarijos klinikos ir prieglaudos varomoji jėga