Sterilizacija ir kastracija šunims, katėms ar kitiems augintiniams yra veterinarinės operacijos, kurių metu ne tik užkertama galimybė daugintis ir susilaukti palikuonių, bet ir padeda išvengti augintinio sveikatos problemų atsiradimo ateityje. Veterinarijos klinikoje atliekant kastraciją patinams – pašalinamos sėklidės, o patelėms – gimda bei kiaušidės.
Kodėl verta atlikti kastraciją ar sterilizaciją augintiniams?

Gyvūnų Gerovės Namuose „Nojus“ – kvalifikuotos ir kokybiškos veterinarinės operacijos jūsų augintiniams
- Pirmiausia, jei neketinate veisti šuniukų, kačiukų ar kitos rūšies gyvūnų, kastracija ar sterilizacija padės išvengti nepageidaujamų jauniklių atsivedimo. Nepamirškite, jog net visą laiką namuose laikomas augintinis rujos metu gali pabėgti iš namų ir susikergti su kitu gyvūnu.
- Kalbant apie šunis, ruja dažnai kelia stresą tiems augintiniams, kurie nėra veisiami. Patinai šiuo laikotarpiu tampa agresyvūs, gali bėgti iš namų. O patelėms pasirodo kraujingos išskyros, neretai jos pradeda dažniau šlapintis, taip pat tampa neramios ir nepaklusnios. Atlikus kastracijos arba sterilizacijos veterinarinę chirurgijos operaciją veterinarijos klinikoje su šiomis problemomis šeimininkams susidurti daugiau netenka.
- Kastracija ar sterilizacija apsaugo gyvūnus nuo senatvėje pasireiškiančių ligų. Moksliniai tyrimai rodo, jog ankstyva kalytės sterilizacija sumažina tikimybę senatvėje susidurti su pūlingu gimdos uždegimu, pieno liaukų vėžiu ar lytinių organų uždegimu. O kastracija patinams padeda išvengti prostatos ir sėklidžių vėžio.
Mitai apie kastraciją ir sterilizaciją
1 MITAS. Kastracija ir sterilizacija sudėtingos ir gyvūno gyvybei pavojingos procedūros
Šiandien dėka profesionalios veterinarinės įrangos ir veterinarijos mokslo pažangos, ši veterinarinė chirurgijos operacija veterinarijos klinikoje atliekama visiškai saugiai, o gyvūnai po jos atsigauna greitai ir lengvai.
2 MITAS. Po procedūros pasikeičia šuns charakteris
Po kastracijos ar sterilizacijos procedūrų gali nuslopti dėl lytinio aktyvumo kildavusi agresija, todėl augintinis gali tapti kiek ramesnis bei prieraišesnis. Tačiau kardinaliai nekinta nei keturkojo charakteris, nei aktyvumas, nei sargumas.
3 MITAS. Augintinis nutuks
Po kastracijos ar sterilizacijos gali sulėtėti augintinio medžiagų apykaita, tačiau, laikantis veterinarų sudarytų mitybos rekomendacijų bei užtikrinant tinkamą fizinį krūvį, keturkojo svoris nekis.
4 MITAS. Kalytę sterilizuoti galima tik po pirmosios rujos
Vis dar gajus mitas, jog kalytėms būtina sulaukti pirmosios rujos, visgi naujausi moksliniai tyrimai rodo, jog sterilizavus kalytę dar iki pirmosios rujos, sumažėja tikimybė vėliau susirgti pieno liaukų vėžiu.
Kokią įrangą naudoja Kauno gyvūnų gerovės namų „Nojus“ veterinarijos klinika atlikdama gyvūnų sterilizaciją ar kastraciją?

Modernus inhaliacinis anestezijos aparatas sterilizacijai ir kastracijai
Klinikoje naudojamas naujas inhaliacinis anestezijos įrenginys Mindray Wato EX-20. Šis įrenginys padeda maksimaliai sumažinti galimas rizikas narkozės kompliakcijoms operacijos metu.
Pažangiausia kastracija ir sterilizacija veterinarijos klinikoje „Nojus“
Ieškote patikimos veterinarijos klinikos, grįstos aukšta specialistų kompetencija, žiniomis, ilgamete patirtimi bei rinkoje pažangiausia gydymo įranga? Kastracijos ir sterilizacijos chirurginę gyvūnų operaciją atlikite Kauno gyvūnų gerovės namų „Nojus“ veterinarijos klinikoje! Naudojame rinkoje pažangiausią Mindray Wato EX-20 įrangą, kuri leidžia tikėtis geriausių rezultatų siekiant padėti Jūsų augintiniui.
Pasikonsultuoti, gauti atsakymą į jums aktualius klausimus ar rezervuoti laiką galite spustelėję ČIA.
Taip pat, pamatyti kaip mums sekasi, galite sekdami mus Facebook ir Instagram socialiniuose tinkluose.

Meilė gyvūnams – pagrindinė Gyvūnų Gerovės Namų „Nojus“ veterinarijos klinikos ir prieglaudos varomoji jėga